Sıfır Emisyonlu Bitcoin Madencilik Tesisleri Geliştirmek İçin Blockstream ve Macquarie Ortak Oldu

Sıfır Emisyonlu Bitcoin Madencilik Tesisleri Geliştirmek İçin Blockstream ve Macquarie Ortak Oldu

Macquarie ve Blockstream, sıfır emisyonlu Bitcoin madencilik tesisleri oluşturmak için güçlerini birleştirdi.

Adam Back’in öncülük ettiği blok zinciri odaklı şirket Blockstream, ilk Kuzey Amerika’da inşa edilecek sıfır emisyonlu Bitcoin madencilik tesislerini geliştirecek ve yönetecek. Firmanın girişimi, Avustralyalı çok uluslu bağımsız bir yatırım bankası olan Macquarie Group ile ortaklık yoluyla hayata geçecek.

Her iki taraf da Kuzey Amerika’da ilk gün ışığını gören sıfır emisyonlu Bitcoin madencilik tesisleri üzerinde çalışacak. Açıklamada, ne zaman faaliyete geçeceği konusunda kesin bir zaman dilimi verilmedi. Ancak yapılan açıklamada;

Macquarie ile olan yeni ortaklığımız, alternatif ve yenilenebilir enerjili Bitcoin madenciliği projeleri oluşturmak için Aker ve Square ile önceden duyurulan işbirliklerine dayanmaktadır. Macquarie ile yapılan yeni girişim, yeşil güç altyapısı dağıtılırken aşamalı olarak ölçeklenme potansiyeli ile başlamak için madencilik donanımı barındırmayı içerecek.

Macquarie, Sidney, Avustralya merkezli bir finansal hizmetler grubudur. Yönetimi altındaki varlıklarda 550 milyar ABD Doları (411 milyar ABD Doları) olan Macquarie, dünya genelinde 32 pazarda faaliyet göstermektedir.

Yapılan anlaşmanın hem Macquarie hem de Blockstream için çok çeşitli heyecan verici Bitcoin ve madencilikle ilgili fırsatlar sunuyor açıklaması yapıldı.