Sony Elektrikli Araba Pazarına Mı Giriyor?

Sony Elektrikli Araba Pazarına Mı Giriyor?

Japon elektronik şirketi Sony elektrikli araba işine girmek istiyor. Sony, Las Vegas’taki elektronik ticaret fuarı CES’te ikinci bir prototip sunuyor. Planlarda bir robot köpek rol oynuyor.

İki yıl önce Japon şirketi Sony, Las Vegas’taki elektronik fuarında “Vision-S” elektrikli otomobiliyle insanları şaşırttı . O sırada Sony, aracın yalnızca Sony teknolojisinin satışı için test amaçlı mı yoksa bir otomobil üreticisi olma yolunda ilk adım olarak mı tasarlandığını açık bıraktı.

Bu yılki Las Vegas’taki CES’te Sony, kediyi çantadan çıkardı. Sony Başkanı Kenichiro Yoshida sunumunun sonunda “Sony’nin elektrikli otomobillerinin ticari lansmanını araştırıyoruz” dedi. Yoshida, yaratıcı bir eğlence şirketi olarak Sony’nin mobiliteyi yeniden tanımlamak için iyi bir konumda olduğunu söyledi.

Sony Elektrikli Araba Pazarına Mı Giriyor

Şirket patronu daha önce “Vision-S 02” adı altında bir SUV olan elektrikli otomobilin ikinci prototipini sunmuştu. Sony, olası bir pazara giriş planı konusunda sessiz kaldı. Tokyo borsasındaki yatırımcılar, duyuruyu yüzde 4’ten fazla fiyat artışıyla onurlandırdı.

Çip Krizi Ne Zaman Bitecek?

Yarı iletken olarak tanımlanan çipler küresel üretimi ciddi şekilde etkiledi. Peki çip krizi ne zaman bitecek? JP Morgan Analistleri ve Intel Ceo'su krizin ne zaman biteceğine ilişkin tahminlerde bulundular.JPMorgan Analistine Göre Çip Krizi Ne Zaman Bitecek?JPMorgan analistlerinden Gokul Hariharan'a göre, "Küresel yarı iletken kıtlığı 2022'ye

İlgili İçerik