Standard Chartered Bitcoin Tahmini: Gelecek Yıl 100.000 Doları Görebilir

Standard Chartered Bitcoin Tahmini: Gelecek Yıl 100.000 Doları Görebilir

Birleşik Krallık merkezli bir bankacılık ve finansal hizmetler şirketi olan Standard Chartered bünyesinde bulunan kripto para araştırma birimi Bitcoin’in gelecek yıl başında 100.000 dolar seviyesini bulabileceğini ve uzun vade de ise 175.000 dolar seviyelerine gelebileceğini tahmin etti.

Standard Chartered Bitcoin Tahmini

Reuters‘da yer alan habere göre bankacılık şirketi ayrıca, en çok işlem gören kripto paraların ikincisi olan Ethereum için 26.000 – 35.000 dolar arasında seviye belirledi. Ancak bunu Bitcoin’in 175.000 dolar seviyesi civarında olması koşuluna bağladı.

Standard Chartered’ın yeni kripto araştırma birimi, aynı zamanda gelişmekte olan pazarının küresel başkanı olan Geoffrey Kendrick tarafından yönetilen yeni kripto araştırma birimi, “Bir değişim aracı olarak, bitcoin, gelecekteki nakitsiz bir dünyada küresel bankasızlar için baskın eşler arası ödeme yöntemi olabilir” Para birimi araştırması, Salı günü müşterilere gönderilen bir notta söyledi.

Finansal hizmet şirketi bünyesinde bulunan kripto para araştırma birimi yöneticisi Geoffrey Kendrick ise konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı;

“Bir değişim aracı olarak Bitcoin, gelecekteki nakitsiz bir dünyada bankasız bir altyapı sistemi için eşler arası (Peer-to- Peer) ödeme yöntemi olabilir”

Son zamanlarda olumlu haberler ile piyasada iyi bir izlenim sunan Bitcoin geçtiğimiz günlerde Mayıs ayındaki düşüş sonrası en yüksek seviyesi olan 52.000 dolar seviyesini görmüştü. 7 Eylül günü yaklaşık yüzde 19,23 değer kaybı ile 42.000 dolar seviyesine geriledikten sonra haberin yazılma tarihi itibariyle 46.000 dolar seviyesinde hareket ediyor.


Sorumluluk Reddi: Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.