TEB, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası iş birliği anlaşması imzaladı

TEB, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası iş birliği anlaşması imzaladı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzaladığı anlaşma ile 50 milyon dolarlık işbirliği gerçekleştirdi.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzaladığı anlaşma ile 50 milyon dolarlık işbirliği gerçekleştirdi. Bu anlaşma ile dış ticaretin sürdürülebilirliği hedefleniyor. TEB, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından covid salgınının ekonomi üzerindeki etkileri ile mücadele bağlamında meydana gelen finansman planı dahilinde, Ocak ayında da 58 milyon ABD doları tutarında, 367 gün vadeli kredi teminine yönelik bir sözleşme imzalamıştı.

Ümit Leblebici: “Dış ticareti desteklemeye devam edeceğiz”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, EBRD ile şimdiye kadar birçok işbirlikleri oluşturulduğu belirterek, “Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan salgın döneminde de ülkemizin gelişimine katkı sağlayan firmalarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Bu süreçte ülkemizin ekonomisine katkı sağlama, müşterilerimizin yanında olma ve sürdürülebilir büyüme önceliklerimiz arasında yer aldı. EBRD ile yaptığımız yeni anlaşma ile firmaların dış ticaret işlemlerine yönelik ihtiyaçlarını karşılayarak desteğimize devam edeceğiz. EBRD ile olan mevcut iş birliğimizi, ülke ekonomisine fayda sağlayacak şekilde sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.