Trump Sosyal Platformunu Şubat Ayında Kuruyor

Trump Sosyal Platformunu Şubat Ayında Kuruyor

Eski ABD Başkanı Donald Trump Sosyal Platform kuracağını açıklamıştı. Konuya ilişkin edinilen yeni bilgilere göre Trump yeni sosyal platformun adının TRUTH Social olacağı ve açılış tarihi belirlendi.

Trump’ın sosyal platformu ABD’nin Başkanlık gününü kutlayacağı 21 Şubat tarihinde hizmete başlaması bekleniyor.

Donald Trump, yayında yer alan yazılı bir açıklamada, “Taliban’ın Twitter’da büyük bir varlığı olduğu, ancak en sevdiğiniz Amerikan başkanının susturulduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bu kabul edilemez” dedi.

Ayrıca Trump, “Yakında ilk gerçeğimi TRUTH Social’da yayınlamaktan mutlu olacağım. TMTG herkese ses vermek için kuruldu. Yakında TRUTH Social hakkındaki düşüncelerimi paylaşmaktan ve Big Tech ile savaşmaktan çok mutluyum” diye ekledi.

Trump Sosyal Platformunun Twitter Benzerliği

Uygulama, App Store’da önceden sipariş edilebilir. Ekteki tanıtım fotoğraflarına göre Twitter ağına biraz benziyor, özellikle diğer kullanıcıların güncel konulardaki gönderilerini ve bağlantılarını takip etmenizi sağlıyor.

TRUMP Social, Facebook ve Twitter’ın, destekçilerinin ABD Kongresi’nin genel merkezine girmesiyle bağlantılı olarak Donald Trump’ın hesaplarını bloke etmesinden 13 ay sonra başlatılacak.