Tüm Türkiye’de Kullanılan Ulaşım Kartı Türkiye Kart Geliyor

Tüm Türkiye’de Kullanılan Ulaşım Kartı Türkiye Kart Geliyor

Tüm Türkiye’de toplu taşıma hizmetinden faydalanmak amacıyla hizmete sunulması amaçlanan “Türkiye Kart” ayrıntıları bu haberimizde; PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, 12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’nda Türkiye Kart uygulaması hakkında konuştu. Bu uygulamayla bütün Türkiye’de tek ulaşım kartı kullanılabilecek.

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten12. Ulaştırma ve Haberleşme Şurası‘nda “Türkiye Kart” uygulamasına ilişkin sorulara yanıt verdi. Genel Müdür Hakan Gülten, Türkiye Kart sistemi ile birlikte Türkiye‘deki farklı şehirlerde tek bir ulaşım kartının kullanılabileceğini belirtti. 

İLGİLİ HABER: Londra Ulaşımı Elektrikli Araç Kullanacak

Belediyelere Davet

Gülten, yaptığı açıklamada; Ankara‘dan alınan bir kart ile İstanbul‘da bulunan toplu taşımalardan yararlanılabileceğini söyledi. Bununla birlikte Gülten, Bakanlık tarafından duyurulan Türkiye Kart uygulamasının tüm belediyelerce kullanılmasının da teşvik edildiğini belirtti. Hatta şimdiden tüm belediyelere “toplu ulaşım sistemlerini Türkiye Kart’ın tarif ettiği şema ve teknoloji ile revize edin, bütün kartlar birbirleriyle geçsin” şeklinde bir davet yazısının da gönderildiğini ekledi.

Ulaşım İçin Tek Bir Kart

Birçok belediye ile anlaşmaların yapıldığını ve teknik entegrasyonun tamamladığına dikkat çeken Gülten, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı‘nın yapmış olduğu tüm toplu ulaşım kanallarında Türkiye Kart uygulamasının kabul edilmesini istediklerini söyledi. Tüm Türkiye Vatandaşlarının bu sistemden yararlanabilmek amacıyla uygulamaya konulan ulaşım kartı satın alma sürecinde ise uygun bir fiyat ile satın alınabileceği mümkün olacak.