Ünlü Sanatçı Solana Satın Aldığını Söyledi

Ünlü Sanatçı Solana Satın Aldığını Söyledi

Amerikalı söz yazarı, şarkıcı ve dansçı Jason Derulo Haziran ayında Solana’ya (SOL) yatırım yaptığını ve bunun harika bir yolculuk olduğunu açıkladı.

Jason Derulo’nun Solana Üzerine Bahsi İyi Sonuçlandı

Memnuniyetini dile getiren Derulo, “Haziran’da Solana’ya bahse girdim. Vay, ne yolculuk! #kripto.” dedi.

Ünlü, SOL’a yatırdığı tutarı paylaşmazken veya portföyünde başka kripto varlıkları varsa, kripto paranın son üç ayda ne kadar değer kazandığı düşünülürse devasa kârda olduğu kesin.

Haziran ayında Solana’nın 25 ila 41 dolar arasında işlem gördüğünü hatırlayın, ancak kripto para Ağustos ayında piyasayı kasıp kavurdu ve 4 Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 150 doları kaydetmeden önce Dogecoin’i ilk yedi kripto para olarak tahttan indirdi.

Tıpkı şu anda kripto bahsinin tadını çıkaran Jason gibi, geçen yıl Ekim ayında 6 milyon dolar değerinde bitcoin satın alan eski hip hop sanatçısı Logic, BTC çantası hala elindeyse şu anda %250’nin üzerinde kâr elde ediyor.

Çoğu Ünlü NFT’leri Seçiyor

Ancak yukarıda bahsedilen iki yıldızın aksine, bu yıl kripto endüstrisine katılan ünlülerin çoğu, 2021’in başından bu yana sektörde kaydedilen patlayıcı büyüme sayesinde NFT rotasını izledi.

Ünlüler, sanatçılar, spor kulüpleri, müzisyenler ve diğerleri ya kendi dijital sanat koleksiyonlarını çıkarıyor ya da mevcut koleksiyonları satın alıyor.

Geçen ay, NBA ikonu ve üç kez şampiyon olan Stephen Curry, 180.000 dolara benzersiz bir nadirlikte bir Bored Ape dijital sanatını satın aldı.

Benzer şekilde, ünlü hip hop devi ve 15 Grammy ödüllü Marshall Bruce Mathers III (AKA Eminem) Ağustos ayında kendi NFT koleksiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Başka bir haberde CryptoPotato , üç kez FIFA Dünya Kupası şampiyonu olan Pelé’nin kariyerinden efsanevi anların NFT koleksiyonu olarak piyasaya sürüleceğini ve gelirin %90’ının hayır kurumlarına bağışlanacağını bildirdi.