Ünlü Wall Street Analistleri Gelecek Vadeden Hisse Senetlerini Paylaştı

Ünlü Wall Street Analistleri Gelecek Vadeden Hisse Senetlerini Paylaştı

Wall Street Analistleri gelecek vadeden hisse senetlerini paylaşarak fiyat tahmininde bulundular. Şirketler enflasyonist baskılar ve işgücü sıkıntısı ile karşı karşıyayken bile piyasalar rekor seviyelere doğru ilerliyor, ancak yatırımcıların hisse senedi seçerken uzun vadeli bir perspektifi korumaları gerekiyor.

Gelecek çeyrekler için kazanç tahminleri, yatırımcılara ve analistlere şirketin önünde ne olduğu hakkında bir fikir verir.

Bu nedenle, önde gelen Wall Street analistleri, en umut verici ve en güçlü hisse senetlerini izleyen TipRanks’e göre, uzun vadede kazanan olarak beş şirket belirledi.

Datadog

Kurumsal düzeyde iş altyapısı buluta taşınırken, bulutun yönetilmesine ve güvence altına alınmasına yardımcı olan şirketler boşluğu dolduruyor. Needham & Co.’dan Jack Andrews’e göre Datadog (DDOG), 2019’daki halka arzından bu yana etkileyici bir büyüme ve daha da “olağandışı derecede güçlü” bir üçüncü çeyrek gördü. Şirket kısa süre önce yönetim kurulu genelinde üç ayda bir başarı bildirdi.

Andrews hisseye “Al” verdi ve hedef fiyatını 173 dolardan 236 dolara yükseltti.

Üçüncü çeyrekteki DDOG sonuçlarının olağanüstü olduğunu ve “şirketin belki de tüm kurumsal yazılımlardaki en güçlü temel hikayeyi temsil ettiğini” yazdı. Andrews, şirketin mevcut tekliflerini başarıyla takip ettiğine ve ürün yelpazesinden daha fazla ürüne daha fazla yeni müşteri çektiğine inanıyor.

Analist, DDOG ürünlerindeki hızlı inovasyonun doğrudan bir sonucu olarak, her çeyrekte daha fazla müşterinin daha fazla hizmet sipariş ettiğini söyledi. Şirket, Bulut Güvenliği Duruşu ve Bulut İş Yükü Güvenliği araçları gibi yeni platformları piyasaya sürüyor. Datadog’un güvenlik hizmetleri, geliştirmenin erken bir aşamasındadır ve uygun ticarileştirme ile önemli bir büyüme potansiyeli sağlayacaktır.

Andrews ayrıca mevcut pazar rekabetinin çoğunlukla zararsız olduğunu ve şirketin mevcut pazarından yararlanmaya devam etmesi gerektiğini kaydetti.

Finansal toplayıcı TipRanks, şu anda 7000’den fazla analist arasında Andrews 80. sırada yer alıyor. Başarı oranı %73’tür.

Snap One

Snap One (SNPO), akıllı ev ve iş çözümleri için ideal bir konum olarak hizmet vermektedir. Jefferies’den Stephen Volkmann, şirketin yakın zamanda üçüncü çeyrek raporunda rekor satışlar kaydettiğini ve şu anda “canlı akıllı pazardaki” etkisini pekiştirmeye odaklandığını yazdı.

Şirketin devam eden arz yönlü rüzgarları dengelemek için önemli rezervler biriktirdiğini ve iş modelinin büyüme için geniş alan sunduğunu söyledi. Volkmann, Snap One’ın “çekici büyüme dinamikleri ile parçalanmış bir niş pazarı pekiştirmek için başarılı bir yatırım modeline başlayan en son B2B çözüm distribütörü” olduğunu belirtti.

Analist, hisseyi “Al” olarak derecelendirdi ve hisse başına 24 dolar hedef fiyat açıkladı.

Snap One, birleşme ve satın almalar yoluyla inorganik büyümeden yararlandı. Şirket, kapsamlı dağıtım ve şube ağı ile önemli ev entegrasyonu akışlarından yararlanmaktadır. Volkmann, pazarın yılda yaklaşık %11 büyümesini bekliyor ve tedarik zinciri sorunları, Snap One ürünleri için daha yüksek fiyatlar tarafından bir şekilde hafifletiliyor.

Şirketin karşılaştığı arz yönlü sorunlar açısından Volkmann, bunların 2022’de ortadan kalkmasını bekliyor. Bu, Snap One’ın uzun vadede daha yüksek marjlar ve işletme kaldıracı elde etmesini sağlayacaktır.

TipRanks’e göre Volkmann, 7.000’den fazla analist arasında 232. sırada yer alıyor. Notları ve reytingleri %74 başarılıydı.

Zynga

Zynga (ZNGA), yeni kullanıcıları çekmede ve boru hattı aracılığıyla yeni oyunları tanıtmada başarılı oldu. Sosyal oyun geliştiricisi, kısmen yeni yayınları yayma ve işini büyütme konusundaki artan becerisi sayesinde, kısa süre önce üçüncü çeyrekte şimdiye kadarki en yüksek kazanç ve siparişleri yayınladı.

Wells Fargo’dan Brian Fitzgerald, Zynga’nın yeni içerik ve oyun modlarına öncelik verdiğini yazarak, şirketin değer kaybetmesinde önemli bir yukarı yönlü potansiyel buldu. Bu stratejinin, kullanıcı edinimi ve elde tutulmasına yol açması ve şirketi mobil oyun pazarında önceki altın günlerine döndürmesi bekleniyor.

Ünlü Wall Street Analistleri Gelecek Vadeden Hisse Senetlerini Paylaştı

Fitzgerald, hisseyi “Al” olarak derecelendirdi ve 13 dolarlık bir hedef fiyat belirledi.

Analist, Zygna’nın sektördeki en hızlı büyüyen türlerden biri haline gelen minimalist ve bağımlılık yapıcı oyunlarıyla tanınan hiper-gündelik oyunlar segmentine artan ilgi gördüğünü söyledi.

Şirket, faaliyet giderlerini verimli bir şekilde yönetmiştir. Bu, artan reklamcılıkla birleştiğinde, “beklenenden daha iyi işletme kaldıracı” ile sonuçlanır.

TipRanks şu anda Fitzgerald’ı 7.000’den fazla profesyonel analist arasında 61. sırada yer alıyor. Hisse senedi seçimi %72 oranında doğruydu ve ortalama %57,1 getiri sağladılar.

Nio

Nio (NIO) geçtiğimiz günlerde karışık sonuçlarla üçüncü çeyrek raporunu yayınladı. Şirketin dördüncü çeyreğe ilişkin görünümü beklenenden daha muhafazakardı. Mizuho Securities’den Vijay Rakesh bu sorunların kısa ömürlü olacağına inansa da, otomobil üreticisinin mevcut engelleri arasında tedarik zinciri zorlukları ve şirket genelinde üretimin yeniden yapılandırılması yer alıyor.

Rakesh, uzun vadede bu hisse senetlerinin geleceğinin parlak göründüğünü söyledi. Analist, Çin’deki elektrikli araç pazarının, endüstrinin bir “karar bükülmesine” yaklaştığı noktaya kadar genişlediğini de sözlerine ekledi.

Rahkesh hisseyi “Al” olarak değerlendirdi ve hisse başına 67 dolar hedef fiyat açıkladı.

Çin dışında, NIO yakın zamanda Norveç’e doğru genişledi ve bir sonraki hedef pazarındaki varlığını güçlendirdi. Avrupa’ya giriş şirket için en önemli adımdı, listedeki bir sonraki adım ise ABD pazarına giriş.

Dahası, Rahkesh, Nio’nun üretim maliyetlerini düşürmeye yardımcı olan pil teknolojisindeki ilerlemelerinden cesaret aldı. Ayrıca şirket, büyümeyi hızlandıracağına inandığı sürücü destek sistemlerini de yeniliyor.

TipRanks’e göre, Rakesh sıralamada 30. sırada yer alıyor. Hisse senetleri için yaptığı değerlendirmeler ve tavsiyeler, zamanın %79’unda başarılı oldu.

Monday.com

Geçen bir buçuk yıl, monday.com (MNDY) gibi bulut kurumsal yönetim şirketleri için son derece başarılı oldu. Yazılım şirketi, şirketler içinde net dijital iletişim ihtiyacından yararlandı ve görünen o ki bu ivme henüz azalmadı.

William Blair & Company’den Bhavan Suri, monday.com’un “tüm temel ölçütlerde fikir birliğini önemli ölçüde geride bıraktığını” ve şimdi büyümenin devam etmesi için iyi bir şansa sahip olduğunu yazdı. Şirketin “sınıfının en iyisi” satış performansı gösterdiğini ve daha başarılı piyasa oyuncuları tarafından arandığını da sözlerine ekledi.

Suri, hisseyi “Al” olarak derecelendirdi ancak bir hedef fiyat sağlamadı.

Analist, monday.com’un kazançlarının şirketin satış ve araştırmaya yaptığı büyük yatırımı aştığını ve dolayısıyla artık sağlam bir bilançoya sahip olduğunu belirtti. Güçlü iş performansı sunmaya devam ederken şirketin uzun vadede daha fazla pazar payı kazanmasını bekliyor.

Hisse senedi fiyatlarındaki son oynaklık, kısmen şirketin kazanç tablosundaki belirsizlikten ve hisse senedi bloğunun sona ermesinden kaynaklanmaktadır. Suri, hisse fiyatındaki keskin düşüşün temelde sağlam işiyle ilgili olmaması durumunda, uzun vadeli yatırımcılar için cazip giriş veya satın alma fırsatları sunduğunu söyledi.

TipRanks, Suri’yi 7.000’den fazla profesyonel analist arasında 71. sırada yer alıyor. Hisse senedi seçimi %73 oranında doğruydu ve değerlemeleri ortalama %66,1 getiri ile ifade edildi.

15 Kasım İtibariyle Yeni Haftaya İlişkin Hisse Senedi Raporları

Borsanın en büyük ihraççıları, 15-21 Kasım haftasında hisse senedi raporlarını yayınlıyor. Gelecek haftada, odak noktası ABD enflasyon verileri ve hikayenin Evergrande ile devamıydı. Amerika Birleşik Devletleri'nde enflasyon son 30 yılın en yüksek seviyesi olan %6,2'ye ulaştı. Artık yatırımcıların tüm dikkati FRS temsilcilerinin konuşmalarında. Asıl soru, Amerikan düzenleyicisinin

İlgili İçerik