Ünlü Yatırım Firması SkyBridge NAX ve Algorand’a Yatırım Yapacak

Ünlü Yatırım Firması SkyBridge NAX ve Algorand’a Yatırım Yapacak

New York City merkezli küresel yatırım firması, kurumlar arasında blok zinciri kullanılabilirliğini yaymak için NAX ve Algorand adlı bir ticaret platformuyla ortaklık kurarak kripto para birimi çabalarını ikiye katlamayı planlıyor.

CNBC haberine göre, SkyBridge Capital’in dijital varlık endüstrisi ile ilgili son çabasını özetledi. Kurum, bir dizi bağış toplama etkinliği aracılığıyla 250 milyon dolar toplamak için NAX ile güçlerini birleştirdi.

SkyBridge’in kurucu ortağı ve CEO’su Anthony Scaramucci’nin başkan olarak görev yaptığı UNLOX adlı bir fon kurulacak.

Plan, çok sayıda merkezi olmayan finans (DeFi) sistemine odaklanacak. Ayrıca, katılımlarını ve kullanımlarını artırmak için kurumlara Blockchain tanıtacaktır.

UNLOX, kurumsal yatırımcılara mülk, kurumsal menkul kıymetler ve risk sermayesi gibi dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) üzerinde çalışan varlıkları sunacak.

Daha sonra kuruluş, değiştirilemez token (NFT) pazarına girmeyi planlıyor. Ortaklık, tüm operasyon için “kripto tabanı” olacak popüler blok zinciri projesi Algorand’ı da içerecek.

Scaramucci; “Algorand, kurumların ihtiyaç duyduğu ve şirketlerin ihtiyaç duyduğu finansal hizmetlerin omurgasını oluşturmada kazanan olacak.”

Algorand Vakfı’nın yakın zamanda blok zincirini kullanmayı amaçlayan protokoller için 300 milyon dolarlık bir fon başlattığını belirtmekte fayda var.

Algorand’ın blok zinciri operasyonu, ortaklığın kripto tabanı olurken, NAX ticari destek sağlayacak ve SkyBridge fonun kurumsal temeli olacak. Algorand, ihtiyaç duyulan karmaşık bilgisayar ağları nedeniyle enerji yoğun olan kripto endüstrisinin çoğunun aksine, “karbon negatif” bir işlem olarak tanımladığı şeyi kullanıyor. diğer tokenleri överken, kuruluşu Bitcoin tabanlı bir fon başlattı.