Wanchain, Kusama DeFi Sistemini Güçlendirmek için Moonbeam ile Birleşiyor

Wanchain, Kusama DeFi Sistemini Güçlendirmek için Moonbeam ile Birleşiyor

Wanchain ve Moonbeam yaptıkları ortaklık ile Kusama blockchain ağında yeni entegre sistem oluşturarak DeFi altyapısının büyümesini sağlayacak.

Moonbeam, Polkadot ağı içerisinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme (smart contract) platformudur. Wanchain İş Geliştirme ve Operasyon Başkan Yardımcısı Li Ni işbirliğine ilişkin şunları söyledi;

Moonbeam, Polkadot üzerinde tamamen ethereum uyumlu bir ortam oluşturarak hızlıca sistemin lideri konumuna geliyor. Moonbeam ve Wanchain arasında gerçekleştirilen entegre sistem Polkadot ve Moonbeam’i daha büyük çapraz blockchain DeFi dünyasına bağlayacak.

Wanchain ve Moonbeam, blockchain inovasyonunun bir sonraki aşamasında varlıkların, verilerin ve akıllı sözleşmelerin ağlar arası birlikte çalışabilir olacağına inanıyor. Her iki proje de zengin ağ yapısı ile yeni bir gelecek inşa etmeye tamamen kararlı görünüyorlar.

Moonbeam’in Kurucusu Derek Yoo; “DeFi etkinliği birçok farklı blok zincirinde büyüyor, ancak bu blok zinciri altyapıları arasındaki entegrasyon eksikliği, birçok protokolün likiditesini ve çekişini sınırlıyor”  

“Wanchain, Moonriver’dan çoklu blok zinciri ekosistemlerine çift yönlü bağlantı seçenekleri sunuyor. Bu bağlantı, Kusama ve en sonunda Polkadot’ta büyüyen DeFi altyapısına zengin bir varlık sağlayacaktır.” dedi.