XRP Fiyat Analizi: Ripple Eylül’ün En Yüksek Seviyelerine Göre %38 Düştü

XRP Fiyat Analizi: Ripple Eylül’ün En Yüksek Seviyelerine Göre %38 Düştü
  • Ripple, düşüş bacağını 0,86 dolara uzatıyor, ancak kademeli olarak 0,94 dolara toparlanıyor.
  • 0,95 doların üzerinde doğrulanmış bir kırılma, boğaların 1 doların üzerindeki seviyeleri izleyen kazançlar için fiyat üzerindeki tutuşunu teyit edecektir.

Ripple, Pazar günü piyasaya vurmaya başlayan düşüş dalgasının ardından 1 doların altındaki seviyeleri araştırdı. Sınır ötesi token, bir düzeltme kayıpları azaltmadan önce Eylül ayının en yüksek seviyesi olan 1.4 $’a yükseldi. Başlangıçta, 1 ile 1,1 dolar arasındaki destek, düşüş dalgasının etkisini hafifletti.

Bununla birlikte, son iki gün oldukça volatil geçti ve Bitcoin 48.000 dolardan yaklaşık 42.000 dolara düştü. Bu arada, XRP desteği 0,9 dolarda test etmeye daldı, ancak mum vuruşu Ağustos ayından bu yana ilk kez 0,86 doları düşürdü.

XRP Fiyat Analizi: Ripple 1 Dolara Yükseliş Hazırlıyor Olabilir

0,9 dolarlık destek şu anda Ripple’ın aşağıdaki kritik talep bölgesine düşmemesini sağlıyor, kırmızı bant 0,8 doların biraz altında. Aynı zamanda, alıcıların 1 dolara geri tepmeye odaklandıklarından üstünlüğü elde etmelerini sağlar.

Ripple, yükseliş inşa momentumunun ortasında yazı yazarken 0.94 $’dan işlem görüyor. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), şu anda düşüş eğilimini vurguluyor. Yine de, özellikle Ripple 0,95 doların üzerinde ivme kazanırsa, resme bir satın alma sinyali gelme olasılığı var.

26 günlük EMA’nın üzerindeki 12 günlük Üstel Hareketli Ortalama (SMA) geçişine dikkat etmek önemlidir. Ayrıca, ortalama çizgiye doğru tutarlı bir MACD hareketi, iyimser görünüme güven katacaktır.

xrp fiyat analizi
Kaynak: Tradingview

Ripple toparlanırken, bazı tutucuların satış baskısını azaltarak dengeyi kırmaya çalışacağı 1 $ ‘da bir miktar gecikme beklenmelidir. Bununla birlikte, en önemli tedarik bölgesi, dört saatlik grafikteki kırmızı banttır. Bu alanın üzerinde bir kırılma, XRP’yi serbest bırakabilir ve 1,2 dolara ve daha sonra 1,4 dolara kadar başka bir ayağın önünü açabilir.

Aşağı yönde, kayıplar 0,9 doların altına düşerse, Ripple hızla yeşil banda düşecek, bu sayede boğalar şiddetli bir mücadele verecek ve belki de sınır ötesi tokeni önemli ölçüde yukarı gönderecek.


Sorumluluk Reddi: Sitemizde yayınlanan her içerik, iyi niyet çerçevesinde kaleme alınmıştır ve genel manada bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Sitemizden edindiği bilgiler ışığında, okuyucunun yaptığı her hamle, çok net bir şekilde kendi riskidir ve siteyle bir ilgisi yoktur.