Yamal Yarım Adası Üzerinden Avrupaya Gaz Sevkiyatı Durdu

Yamal Yarım Adası Üzerinden Avrupaya Gaz Sevkiyatı Durdu

Alman gaz iletim operatörü Gascade’in verilerine göre, Yamal-Avrupa boru hattından Almanya’ya gaz sevkiyatı Perşembe günü yeniden başladıktan sonra tekrar durduruldu.

Operatöre göre, gaz boru hattından doğrudan Polonya’dan Almanya‘ya pompalama, Moskova saatiyle 9.00’dan itibaren durdu. Ters teslimatlar Moskova saatiyle 10.00’da başladı ve Moskova saatiyle 12.00’den önce saatte yaklaşık 140 bin metreküpe ulaştı.

Daha önce, boru hattından pompalama Cumartesi günü durduruldu ve beş gün sonra yeniden başlatılmıştı.

Petrol Cenneti BAE, Enerji Üretmek İçin Atıkları Yakacak

Dünyanın en büyük petrol ihracatçılarından biri olan BAE, kronik çöp sorununu ve aynı zamanda gaz yakıtlı elektrik istasyonlarına olan bağımlılığını hafifletmek için Körfez bölgesinin ilk atıktan enerji santrallerini inşa ediyor.Birleşik Arap Emirlikleri, çöplerinden kurtulmanın yeni bir yolunu buldu. Çölde biriken çöpleri elektriğe dönüştürecek yakma fırınları kuruyor.Dünyanın

İlgili İçerik

2 bin kilometreden fazla uzunluğa sahip Yamal-Avrupa doğalgaz boru hattı, Rusya, Beyaz Rusya, Polonya ve Almanya olmak üzere dört ülkenin topraklarından geçiyor ve yılda 33 milyar metreküpe kadar gaz pompalayabiliyor. Gaz boru hattının 683 kilometrelik Polonya bölümü, EuRoPol Gaz’a aittir ve gaz iletim operatörü Gaz-System tarafından işletilmektedir.